Stresi Yen Sınav Şans Arabasıdır

0

Sınavlar çalışıp yeteneklerimizi geliştirdiğimizi herkese kabul ettirme fırsatıdır.Sıavlar olmasa çalıştığımızı, öğrendiğimizi, bilgi ve beceri sahibi olduğumuzu herkese nasıl kabul ettirebiliriz?
Sınavlar bizi hedeflerimize taşır. Onları bir şans arabası gibi görmeli.İyi hazırlanmalı ve sınav gününü heyecanla beklemeli.
erkes aynı donanımla hayata atılır. Başarılı olan kimseler, deha potansiyellerini keşfedip geliştirebilenlerdir.
Başkasının yaptığını sen de yapabilirsin. Bunun için kendine güvenmeli, hedef seçmeli ve kolları sıvamalısın. Sınavları, engelleri, zorlukları fırsatlar olarak görmelisin. Yeteneklerinin çiçek açması için çaba harcamalısın. Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. Önce büyük bir rüya görmeli, kendine biz vizyon oluşturmalısın. On yıl sonra hangi hedefe ulaşacaksın? Bunun rüyasını görmelisin. Rüyanı gerçekleştirmek için program yapmalısın.
İnsanları çalışmak yormaz, bizi hedefimize götüren çalışmalar bize zevk verir. İnsanı angarya işler veya angarya kabul ettiği işler yorar. Sevdiğiniz bir mesleği seçiniz. İşinizi tatildeymiş gibi yapınız. O zaman yorulmaz ve çalışmaktan zevk alırsınız.
Binden fazla buluşa imza atan, uzun zaman çalışma masasında çalışan, orada yemek yiyen, orada uyuyan Thomas Edison, günün birinde şöyle demiş: “Hiçbir zaman çalışmadım, hepsi zevkten ibaretti.”
İki bin beşyüzden fazla konferans veren, 50 kitap yazan ve başarı kitapları binlerce satan usta motivasyoncu ve eğitimci Ali Erkan KavaklI, size stresi yenmeyi ve başarılı çalışma metotlarını anlatıyor.
Sınav Stresini Yenme
Yazar: Ali Erkan Kavaklı
Yayınevi : Hayat Yayıncılık
4,80 TL www.idefix.com

PAYLAŞ

YORUM YAP