KADER KAPIMI ÇALDI’YI 10-15 DEFA OKUDUM

0

Kartal’da Öğretmen Selma Akay İmam Hatip Ortaokulu’nda başarı ve motivasyon konuşması yapıyordum. Bir öğretmen beni dikkatle dinliyor ve başıyla söylediklerimi onaylıyordu. Öğretmenin ilgisi çok hoşuma gitti. Konferanstan sonra yanıma geldi, kendini tanıttı ve şöyle dedi:

Adım Meryem. Konuşmanızda sözünü ettiğiniz 28 Şubat süreci mağdurlarından biriyim.  Meslek liselerine uygulanan katsayı zulmü yüzünden üniversite kazanamadım. İki yıllık meslek yüksek okulunu bitirdim, sonra dört yıllık ilahiyatı tamamladım, öğretmenlik formasyonu aldım ve 40 yaşımda öğretmen olarak atandım.

      Öğrencilik yıllarımda sizin KADAR KAPIMI ÇALDI adlı romanınız okumuş, çok beğenmiştim. 10-15 defa okuduğumu ve arkadaşlarıma tavsiye ettiğimi hatırlıyorum. Bugün de sizinle tanışmak nasip oldu. Beklemiyordum, doğrusu sürpriz oldu. Konuşmanız çok hoşuma gitti, tebrik ederim.”

-Tam benim aradığım biriymişsiniz. Azimli, kararlı, sabırlı, vaz geçmeyen ve hedefe odaklanan bir mücadele insanı. Ben sizi tebrik ederim, sonunda başarmışsınız.

Meryem Hanım ile ayak üstü sohbet ettik. Sonra öteki öğretmen ve öğrenci romanlarını aldı. Bilge Öğretmen, Başarının Büyüsü, En Sevilen Öğretmen Hz. Muhammed (sav), Beyin Gücünü Etkili Kullanma Sanatı’nı imzalattı.

Vedalaştık.

Bir hatip için dikkatli dinleyici bulmak en güzel nimet.

Bir yazar için takdir eden okuyucu bulmak en büyük hediye.

Ben ikisini birden bulmuştum. Kartal Öğretmen Selma Akay İmam Hatip Ortaokulu konferanslarını unutmam mümkün değil.

Okumak ve okutmak, çok önem verdiğim ve sevap saydığım meziyetler…

PAYLAŞ

YORUM YAP