BAŞARI İNANÇ İŞİDİR

0

EMEĞİN SONUCU ZAFER

Sayın Ali Erkan Hocam, uzun zamandır size yazmak istiyordum. Nasip bugün imiş. Hatırlarsanız daha önce ‘Başarı İnanç İşidir’ kitabı hakkında düşündüklerimden, lise hayatımda yaşadıklarımdan bahsetmiştim. O zaman da belirttiğim gibi üniversite sınavına hazırlanıyordum. Çok şükür o dönemi atlattım. Şu an Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim. Özellikle aileme yakın olmak istediğim için bu fakülteyi istemiştim. Çok şükür kazandım.

Bu sınav süresince motivemi ve çalışma azmimi sürdürmede sizin kitabınız ve konuşmanız çok etkili oldu.

Pes etmemeyi, son gücümle çalışmayı, en önemlisi KENDİME İNANDIĞIM TAKDİR DE VE RABBİMİN YARDIMIYLA zoru başarabileceğimi fark ettim.

Hedef koyup o hedef için zamanımı verimli kullanmayı öğrendim.

Bundan sonraki yaşamımda da hekimlik mesleğini en iyi şekilde öğrenip tüm insanlığa yardım etmek için elimden geleni yapacağım, Allah’ın izniyle.  Artık zorluklarla mücadele etmeyi öğrendim. Yılmazsam eninde sonunda Rabbimin benim için en hayırlısını nasip edeceğini anladım. En önemlisi de amacı olanların yol kat edip kendini her yönden geliştirebileceğini fark ettim. Yeter ki isteyelim, inanalım ve tüm gücümüzle emek harcayalım.

Zamanı en güzel şekilde değerlendirirsek, çok şey kazanıyoruz. Kısa gördüğümüz beş dakikaları bile değerlendirsek çok yol kat edebiliyoruz. Unutmamalıyız ki bir saniye bile geri gelmiyor…
Hayatında başarılı olmuş insanların ortak özellikleri disiplinli, düzenli bir şekilde zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri. İnşallah ben de bunları yerine getireceğim.
Tekrardan sizinle tanıştığım, bir nebzede olsa istifade edebildiğim için çok mutluyum hocam. İleri de tekrar sizinle karşılaşıp, yüz yüze görüşebilmeyi çok isterim.

Allah’a emanet olun…          Hümeyra OKUR

PAYLAŞ

YORUM YAP